MARCIN LUC

Marcin Luc urodził się w 1981 roku w Kolbuszowej. Wychowywał się pod opieką mamy. Alina Luc całkowicie poświęciła się swoim dzieciom, by zapewnić dobre życie jemu i jego bratu. Całe swoje serce i miłość włożyła w wychowanie synów. To właśnie ona w największym stopniu przyczyniła się do tego kim dzisiaj jest, kształtując jego charakter, wpajając wartości i zasady. Do dziś odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę. Marcin wyemigrował do Stanów Zjednoczonych tuż po maturze, w wieku 19 lat. Jak wielu innych polskich imigrantów osiedlił się i rozpoczął pracę na Greenpoincie.

Karierę zawodową rozpoczynał w sektorze bankowym. W 2007 roku został zatrudniony przez bank Capital One, gdzie zdobył pierwsze doświadczenie z produktami ubezpieczeniowymi i inwestycyjnymi. Swoja pierwszą licencję ubezpieczeniową uzyskał w 2008 roku, co ostatecznie zaważyło o wyborze przyszłej kariery. Rozwój zawodowy kontynuował w jednym z oddziałów Bank of America, gdzie był odpowiedzialny za współpracę z małymi i średnimi firmami.

W 2011, za sprawą swojego ojca, Roberta Luca, który wprowadził go w świat ubezpieczeń, Marcin rozwinął zainteresowanie produktami ubezpieczeniowymi. Uczynił swój następny krok na drodze do działalności brokerskiej – uzyskał kolejne licencje na sprzedaż szerszej gamy produktów ubezpieczeniowych. Rozpoczął pracę w pośrednictwie ubezpieczeniowym ojca, na Ridgewood, Queens. Pod kierunkiem ojca, Marcin zdobył fachową wiedzę i doświadczenie w oferowaniu usług ubezpieczeniowych.  

Po czterech latach wspólnej pracy, postanowił zrealizować marzenie o posiadaniu własnej firmy. W 2015 roku otworzył swoje pierwsze biuro na Greenpoincie. Nie miał wątpliwości, iż to właśnie Greenpoint będzie idealnym miejscem na założenie własnej działalności – to tu przez lata mieszkał i współpracował z lokalną społecznością.

  Założony przez niego Greenpoint Insurance Brokerage oferuje wszelkiego rodzaju usługi ubezpieczeniowe, obejmując swoim zakresem m.in. polisy komercyjne i biznesowe, personalne, zdrowotne, ubezpieczenia na życie, motocykle, i wiele innych. Marcin posiada uprawnienia do sprzedaży ubezpieczeń na terenie pięciu stanów: Nowego Jorku, New Jersey, Pensylwanii, Connecticut oraz Florydy. Od 2017 roku, biuro rozszerzyło swoją działalność o oddział w Warwick, znajdujący się tuż przy granicy stanowej z New Jersey.

W trakcie prowadzenia swojej działalności przy 680 Manhattan Ave, Marcin wielokrotnie udowadniał, że jest prawdziwym przyjacielem i niezachwianym zwolennikiem polskiej społeczności. Znany jest z tego, że zawsze służy pomocą innym w potrzebie, udzielając fachowych porad nie tylko w dziedzinie ubezpieczeń. Wraz z żoną, aktywnie działa w środowisku polonijnym, uczestniczy w organizowanych przez nie wydarzeniach i wspiera ich inicjatywy. Od 2014 roku działa w organizacji The Pulaski Association of Business and Professional Men, gdzie jest członkiem zarządu. W 2019 roku, Marcin poprowadził Greenpoint jako marszałek kontyngentu w Paradzie Pamięci Generała Kazimierza Pułaskiego.

Prywatnie Marcin jest szczęśliwym mężem Magdy oraz troskliwym ojcem swoich dwóch synów, Aleksandra i Sebastiana. Jego synowie od najmłodszych lat wychowują się w duchu polskiej kultury, w weekendy uczęszczają do polskiej szkoły, ponadto aktywnie działają w ZHP. Marcin najchętniej spędza swój czas wspólnie z rodziną, lubi podróże, klasyczne samochody, przejażdżki motocyklowe oraz przebywanie na łonie natury. Wraz z żoną cieszy go pomaganie innym, udzielanie wsparcia osobom potrzebującym i organizacjom charytatywnym.

Jeśli posiadasz pamiątkowe zdjęcia z 85 Parady Pułaskiego i chciałbyś, aby zostały opublikowane na naszej stronie, prześlij je do nas na adres:
[email protected]

projekt sponsorowany przez